Jak nejlépe vybrat nádrž na dešťovou vodu
Vybrat vhodnou nádrž na dešťovou vodu může být zapeklitý úkol. Prodává se mnoho druhů nádrží a špatná volba vás vyjde draho. Je třeba vybírat chytře.
Vybrat vhodnou nádrž na dešťovou vodu může být zapeklitý úkol. Prodává se mnoho druhů nádrží a špatná volba vás vyjde draho. Je třeba vybírat chytře.
Dříve měla ruční pumpu téměř každá studna. A zdaleka nešlo jen o pěkně vypadající předmět, nýbrž o plně funkční a takřka nesmrtelný nástroj.
Čistá voda je nejpřirozenějším nápojem, který splňuje potřeby našich těl a nezatěžuje trávení. V jakých hloubkách můžeme dnes na našem území čerpat kvalitní podzemní vodu? Je vůbec ještě možné takovou vodu čerpat ze studní kopaných (do 15 metrů), nebo musíme studně zásadně vrtat? A jak je to se studnami a legislativou?
Letošní suché léto nám jasně naznačilo, že voda není žádným otloukánkem, se kterým si můžeme dělat, co chceme. Když dojde, máme vážný problém.
Chcete využívat pročištěnou odpadní vodu například na splachování záchodu? Nechcete zbytečně plýtvat pitnou vodou? Nebo prostě nemáte kanalizaci ani žumpu?
Na veletrhu FOR ARCH najdete také kanalizační šachty, jímky, nádrže na dešťovou vodu a vodoměrné šachty z rotačně tvářených plastů. Jaké jsou jejich přednosti?
Jak doma ušetřit co nejvíce pitné vody? Při jakých činnostech jí spotřebujeme nejvíce?
Využitím dešťové vody na zahradě a v domě ušetříme až 30%, ale dokonce i až 50% vody pitné, za kterou musíme nejčastěji draze platit. A kam s touto vodou? Pod zem!
Kdo nemá k dispozici dostatečně vydatnou vlastní studnu s pitnou vodu, musí si vodu kupovat za nemalé peníze. Ovšem více jak poloviční spotřebu vody lze pokrýt jinak. Jak?
Produkce užitkových rostlin a celkový stav zahrady jsou závislé na vodních poměrech. Co dělat, když je na zahradě vody nadbytek?
Představujeme přírodní i technická řešení, jak si v zahradě udržet co nejvíc vody.
Vhodným ekonomickým a ekologickým řešením pro některé činnosti v domácnosti může být používání vody dešťové. Ušetříte přírodu i svou peněženku.
Příliš málo vody v zahradě je problémem, příliš mnoho však také. Co je vodní režim pozemku a lokality a proč je třeba počítat s působením vody na pozemku už při projektování zahrady?
Význam pravidelného čištění studní není radno podceňovat. A o to víc, pokud poskytují pitnou vodu. Ovšem ani užitková voda ze studny nemusí být vhodná k zalévání zahrady.
U starších domů záleží jen na vás, zda "dešťovku" využijete a jak, ovšem v případě novostaveb máte POVINNOST nákládat na svém pozemku s dešťovou vodou účelně.
Z dešťové vody si můžete vyrobit pitnou i na svém pozemku. Stačí k tomu dostatečně velká plocha střech a zařízení, které takovou úpravu dokáže. Praktické je však i pouhé jímání dešťové vody či vsakování na pozemku.
Nepoužívejte dešťovou vodu jen k zalévání zahrádky, nevypouštějte odpadní vodu jen do kanalizace.
Plastové jímky, septiky a nádrže jsou řešením, pokud není možné dům napojit na veřejnou kanalizaci.
Aby odpady, odpadní potrubí a kanalizace plnily svou funkci, je důležité je odborně čistit, včas odstraňovat poruchy a provádět jejich revize.
Bez vody by nebyl život a tak je v rukou každého z nás šetřit její zdánlivě nevyčerpatelné zdroje.