Využijte dešťovou vodu na svém pozemku

Využijte dešťovou vodu na svém pozemku

U starších domů záleží jen na vás, zda "dešťovku" využijete a jak, ovšem v případě novostaveb máte POVINNOST nákládat na svém pozemku s dešťovou vodou účelně.

Jak získat z dešťové vody pitnou

Jak získat z dešťové vody pitnou

Z dešťové vody si můžete vyrobit pitnou i na svém pozemku. Stačí k tomu dostatečně velká plocha střech a zařízení, které takovou úpravu dokáže. Praktické je však i pouhé jímání dešťové vody či vsakování na pozemku.

Jímka uspoří domácnosti náklady za vodu

Jímka uspoří domácnosti náklady za vodu

Každý z nás spotřebuje v průměru 100 litrů vody denně. Přibližně v polovině případů přitom můžete cennou pitnou vodu nahradit vodou užitkovou, třeba dešťovou.

Hospodařte s vodou na svém pozemku

Hospodařte s vodou na svém pozemku

Šetrnost se při využívání přírodních zdrojů vždy vyplatí. A o čem jiném by mělo toto pravidlo platit nejvíce než o životadárné vodě.

Nádrže z termoplastů vydrží

Nádrže z termoplastů vydrží

Znáte firmu, která má dlouholetou praxi ve výrobě zařízení z plastů, včetně praxe u zahraničních firem? Subjekt, který úzce spolupracuje s dalšími specializovanými firmami v oblasti technologií souvisejících s ochranou životního prostředí? AMM OTÁHAL, s.r.o. Přichází s novou nabídkou nadzemních a podzemních nádrží z termoplastů.

Skladujte odpadní či užitkovou vodu pod zemí

Skladujte odpadní či užitkovou vodu pod zemí

Chcete vhodně využít srážkovou vodu pro zalévání zahrady? Vyhněte se plastovým barelům, ve kterých se dříve skladovaly chemikálie a vsaďte na polypropylenové nádrže. Nemáte dostatek prostředků na vlastní ČOV, ani přístup k veřejné kanalizaci? Ukryjte splaškovou vodu pod zemí, opět v plastu a nechte ji pravidelně vyvážet.

Váš betonový septik už nesplňuje normy?

Váš betonový septik už nesplňuje normy?

Jak dlouho se ještě budeme potýkat s problémy, spojenými se zastaralým betonovým septikem? Pokud i vy si kladete tuto otázku, pak pro vás máme typ, který biologický betonový septik hravě nahradí: plastové septiky. Nezapomeňme, že rostoucí požadavky Evropské unie na ekologii se promítají i do oblasti odpadních vod. Plastové septiky se v praxi osvědčily zejména svou spolehlivostí, jednoduchou obsluhou – proto jsou nyní mnoha zdroji doporučovány jako bezkonkurenční řešení otázky odpadních vod.

Přírodě blízké způsoby čištění odpadních vod

Přírodě blízké způsoby čištění odpadních vod

Voda je jednou ze základních součástí životního prostředí a život na naší planetě bez ní by nebyl možný. Je už na čase, abychom si jí začali vážit. Vodu používáme denně a ve velkém množství, a proto bychom ji měli přírodě vrátit do jejího přirozeného oběhu v co nejlepší kvalitě.
Díky novým technologiím se odpadní voda dá čistit decentralizovaným způsobem, co nejblíže ke zdroji znečištění. Kromě toho, že se ušetří náklady na kanalizaci, dá se voda opětovně využít.

Pravidla pro vypouštění odpadních vod

Pravidla pro vypouštění odpadních vod

Majitelé septiků a čističek, jež nejsou napojeny na kanalizaci, a vypouštějí odpadní vody do povrchových vod např. potoka, řeky, rybníka a do země, budou muset vlastnit povolení k vypouštění odpadních vod.
Odpadními vodami se rozumí voda, která byla použita v obytných, průmyslových, zemědělských, zdravotnických nebo jiných stavbách, dále voda použitá v zařízeních nebo dopravních prostředcích a má změněnou jakost.

Čistička odpadních vod?

Čistička odpadních vod?

Jak vyřešit otázku likvidace odpadních vod? Ekologickým, ekonomickým a estetickým řešením jsou domácí čističky odpadních vod.
Čističky fungující na aerobním principu mají tři části – v základním předčištění se odstraní hrubé nerozpustné části, při biologickém čištění potom dochází k oddělení kalu a třetí částí je prostor na skladování produktů čištění.
Pokusíme se vám mj. poradit, jak domácí čistička odpadních vod funguje, jak naložit s vyčištěnou vodu z čističky a v neposlední řadě i s tím, na koho se obrátit v případě, že se rozhodnete pro vlastní čističku odpadních vod.

Likvidace odpadních vod?

Likvidace odpadních vod?

Problémy spojené s výstavbou rodinného domu jsou nejednou noční můrou téměř každého, kdo se do tohoto zásadního životního úkolu pustil. Jedním ze svízelů je řešení kanalizace.
Problém je aktuální především na venkově, kde většinou není vybudovaná veřejná kanalizace jako ve městech. Jeden z důvodů, který zpomaluje vybudování kanalizace v menších obcích, jsou finance. Především proto jsou majitelé rodinných domů odkázáni řešit likvidaci odpadních vod vybudováním septiku nebo domácí čističky odpadních vod.