
Náklady na energie sníží při rekonstrukci nová okna i venkovní stínění. A nejen to
Rekonstruovat chce letos více než polovina majitelů domů. Vysoké ceny energií nutí Čechy k rekonstrukcím. Jen letos je plánuje 57 procent majitelů rodinných domů.
Rekonstruovat chce letos více než polovina majitelů domů. Vysoké ceny energií nutí Čechy k rekonstrukcím. Jen letos je plánuje 57 procent majitelů rodinných domů.
Barcelona je bezpochyby krásné město. Jejím drobným neduhem ale zůstává, že většina nové zástavby v centru vznikala na počátku 20. století. A tudíž jsou zdejší byty, co do svého rozvržení a dispozic, vybavení, více než 100 let za současností.
V novostavbách může být míra použití vápna nulová, u starších rekonstruovaných domů, pokud netrpí vlhkostí zdola, také, ovšem v případě starých chalup (včetně historických památek) často bez hydroizolací, je vápno často nezbytné. A nejen vápenné nátěry, ale i vápenné omítky a štuky. Již je však jiné, než bývalo dříve.
Drahé energie, nedostupné bydlení, inflace ukusující z úspor. Jak z toho ven? Investicemi do vlastního bydlení a úsporných technologií. Kde začít? Na veletrhu.
S jarem kromě teplého počasí startují také práce okolo domu. Lidé by měli zkontrolovat jak fasádu, tak například okna či dveře. Správně těsnící plášť domu totiž ihned přináší citelné energetické úspory. Rekonstrukci proto nemá cenu odkládat. Díky jarním akcím navíc nyní vyjde levněji.
Společně s Českou komorou autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě a Svazem podnikatelů ve stavebnictví vyhlásil Olomoucký kraj spolu se společností Omnis Olomouc, a.s. v pořadí desátý ročník veřejné neanonymní soutěže s názvem Stavba roku 2022 Olomouckého kraje. A právě v březnu 2023 může veřejnost hlasovat o cenu veřejnosti.
V čem je koupě starší nemovitosti specifická? Ve spolupráci se zkušenou realitní advokátkou jsme pro vás připravili přehled největších rizik a návod, jak si s nimi poradit. Víte, jak mohou převod nemovitosti zkomplikovat faktické a právní vady, absence příjezdové cesty nebo dluhy prodávajícího?
Produkt jménem STAVEBNÍ SPOŘENÍ vznikl v roce 1993 a zároveň s jeho vznikem byla zavedena také jeho státní podpora. Od té doby docházelo ke změnám a nyní je na přetřesu úplné zrušení státní podpory stavebního spoření. Opět.
Na snímcích vypadají vždycky úžasně, jako z katalogu. Ostatně, projekty rekonstrukcí bytů jsou pro potřeby dokumentace a prezentace cíleně aranžovány specialisty, aby vypadaly na pohled co nejlépe. Takže u těch designově hodně propracovaných realizací je někdy těžké odhadnout, jak budou fungovat ve skutečnosti.
Také vám při myšlence na generální opravu vaší střechy naskakuje husí kůže? Bojíte se, že vás to bude jednou finančně bolet? Nemusí tomu tak být. Prevencí před jednorázovými a bolestivými výdaji je pravidelná kontrola, údržba a lokální opravy ploché střechy.
Trochu to připomíná filmovou hlášku – jediné auto, které nezestárne je to, které si nekoupíte. Protože jediný dům, který nebude produkovat emise je ten, který nepostavíte. Ale když už potřebujete bydlet, je rozhodně víc ekologické pustit se do rekonstrukce již existující stavby.
Ani kutilem se není nikdo jen tak, ze dne na den. Jednou to přijde, stane se, že se človíček zvídavý rozhlíží okolo sebe a s něčím začne. Začne kutit. Často jde i o z nouze ctnost, ne, tím není myšleno jméno známé kapely, ale prostý fakt, že kdo nemá peníze na řemeslníky, musí se jimi stát. Každý kutil, obzvláště ten začínající, si však musí vštípit určitá pravidla, bez kterých nemá jeho činnost smysl.
Starý dům či starý byt, nevyhovující dispozice a technické rozvody, nedostatečné či žádné izolace, dosluhující střecha, případně dokonce statické problémy. Důvody rekonstrukce se u starších budov vždy najdou. Cílem by přitom měla být modernizace, úspory energií, bezpečnost, ochrana zdraví a maximální obytný komfort.
Vyrovná, nezatíží a zateplí jakoukoli vodorovnou konstrukci včetně podlah. Co víc, svou podlahu si pomocí lehčeného betonu snadno srovnáte i svépomocí a v případě vyrovnávání podlah na půdách zároveň zateplí strop a zabrání tak únikům tepla z nižšího podlaží.
Z ulice vypadá fádně, jako tucty dalších domů, vřazených do zástavby kolem ulice. Ovšem ze strany dvora, to už je jiná pohádka. Starší rodinný dům se tu dočkal nečekaně odvážného rozšíření, které z něj učinilo vyloženě luxusní záležitost.
Malebný železniční viaduktu u Sazomína slouží železniční dopravě téměř sedmdesát let. Prozkoumejte rekonstrukci důležitého viaduktu, kterou provedl tým STARWORK z lana a za provozu železniční tratě bez omezení vlakové dopravy v regionu.
Penetrační nátěry mají podobné účinky jako adhezní můstky, jen jsou jemnější a vystačíme si s nimi, pokud nepotřebujeme zvýšit přilnavost podkladu vyloženě extrémně. Především posílí kompaktnost a sjednotí nasákavost podkladu.
Co vlastně činí letní pobyt na venkovské chalupě jedinečným? Tuto otázku překvapivě neřeší jen v Česku, ale i v Holandsku. A dospěli tam přitom k závěru, že je to pobyt venku, čas, který rodina tráví hezky pohromadě. Právě k takovým okamžikům pak slouží přístavba u „chalupy“ - bývalé zemědělské usedlosti poblíž Nederweertu.
Domy z viktoriánské éry byly chloubou Anglie. Jenže to už je hezkých pár let minulost. Teď jsou spíš připomínkou stísněných, šerých a obtížně vytopitelných domácností, které lze jen obtížně adaptovat na současné nároky. Mladý manželský pár, v očekávání potomka, se o to ale pokusil. Úspěšně.
Pokud starý dům zdědíme, nemusíme řešit první krok při rozhodování, totiž, zda jej s ohledem na stav a náklady budoucí rekonstrukce vůbec kupovat. Zakalkulovat samozřejmě lze i hodnotu stavebního pozemku, pokud se ale ukáže, že je dům nejlepší zbourat, i tak se může cena pozemku prodražit. Prodejce má obvykle představu (anebo se nás do ní snaží manipulovat), že prodává “hromadu“ majetku. Ovšem demolice této “hromady“ nebude vůbec levná a je pak otázkou, co vlastně se sutí.