Kapková závlaha ušetří vodu i práci a navíc ochrání rostliny
Kapková závlaha dopraví vodu přímo k rostlinám. V takovém množství a takových rozestupech, aby se ke kořenům dostalo vlhkosti vždy tak akorát. Jak na to? Přečtěte si naše rady.
Kapková závlaha dopraví vodu přímo k rostlinám. V takovém množství a takových rozestupech, aby se ke kořenům dostalo vlhkosti vždy tak akorát. Jak na to? Přečtěte si naše rady.
Jaké zahradnické náčiní využijete celoročně, ať už je léto nebo zima? Je to chyták a proto někoho odpověď možná překvapí: konev na zalévání. Protože i v zimě je třeba tu a tam zalévat. Může se to zdát na první pohled nesmyslné, ale když nad tím trochu zapřemýšlíte…
Přijďte si prohlédnout kvalitní podzemní nádrže pro zachytávání a následné celoroční využívání dešťové vody. Navrhneme řešení přímo pro vás, nakoupíte se slevou a můžete vyhrát příspěvek na vámi objednanou nádrž, nebo nádrž dostat dokonce zdarma! Na nádrže na dešťovou vodu můžete také stále získat dotaci a je to velmi snadné. Jak na to, vám poradíme i letos na veletrhu FOR ARCH 2020.
Déšť nad zlato místo soli, alespoň pro zahrady to skutečně platí. Soli jsou zde navíc vrcholně nežádoucí, zasolená půda je neúrodná a jen obtížně se solí v půdě zbavujeme. Zatímco dešťová voda představuje ten nejlepší možný zdroj vody pro zalévání zahrady. A chutná opravdu všem rostlinám. Beze zbytku.
Předpověď na léto nejspíš nepřekvapí, je plná nedeštivě-suchých dní a tropického horka. Psychicky se na tom můžeme připravovat už od zimy, ale stromy na našich zahradách a v sadech bychom mohli na vlnu veder připravit i fyzicky. Jak? Zavlažovacími vaky.
Letos bude zase sucho. A ne, neměli bychom být znova překvapení. O tom, že to se s vodou v zemi ani v oblacích nevypadá valně, víme už pár sezón. Co se tedy vyplatí udělat, když pršet nebude, anebo když naopak zaprší?
Vaše letošní úroda ovoce a zeleniny nemusí být závislá jen na rozmarech počasí. Zejména nejrůznější skleníkové krásky (okurky, rajčata nebo papriky) trpí nadbytkem nebo naopak nedostatkem slunečního svitu nejvíce. A stejné je to se zálivkou. Jde to však mnohem jednodušeji – za pomoci hydroponie.
Rajčata jsou asi nejkontroverznější zeleninou u nás. Zatímco jedni se jich nemohou nabažit, druzí je skoro nenávidí. Ovšem dovolujeme si tvrdit, že ti první patří pravděpodobně do kategorie nadšených zahrádkářů, užívajících si plodů vyzrálých na slunci, zatímco ti druzí se musí spolehnout jen na nabídku obchodů – bez chuti i vůně. A to doslova.
Zahradní sezóna se blíží. Navíc, pokud právě nemrzne, již nyní je dobré dávat vodu dřevinám a trvalkám, přece jen zima byla na vláhu skoupá. Jak ale zahradu zalévat opravdu správně, citlivě, šetrně a přitom dostatečně?
Pro hezkou a zelenou zahradu je důležité její udržování. Vůni, svěžest a úrodu ovlivňuje kvalita půdy a její zavlažování. Automatické systémy zaručí optimální způsob, čas i množství potřebné vody, aby zalévání bylo nejúčinnější a neškodilo.
Více vody potřebuje zelenina plodící, mělce kořenící a s měkkými, křehkými listy, kdy však zalévat, jak a jakou vodou?
Jak správně zalévat zahradu, kdy zalévat, v jakém množství a jakým způsobem? Jaká voda je pro zálivku ideální?
Ideální je půjčit klíče někomu spolehlivému, kdo bude o zahrádku pečovat, jako jsme to dělali my. To je však často nemožné a největší starosti nám přitom dělá zálivka. Jak si poradit?
Ne vždy se slovutní klimatologové a zahradníci shodnou, ale protentokrát nalezli společnou řeč. Sucho je a bude, a musíme si na něj zvyknout. Kvůli tomu, že si budeme jen stěžovat na počasí, prostě víc pršet nebude.
Nejen jak a kolik, ale především také - jakou vodou správně zalévat zahradu. Od kvality zálivkové vody se odvíjí zcela vše!
Za déle trvajících veder, kdy nezaprší a nezaprší a navíc je i nedostatek vody na závlahu, to nejvíce odnesou trávníky. Jak travní plochy ochránit?
Instalací zavlažovacího systému lze ušetřit dokonce až 40% vody potřebné k zavlažování zahrady. Proč a jak?
Jak před odjezdem na dovolenou zabezpečit zahradní rostliny? Jak si usnadnit zavlažování zahrady po celý rok?
Nejen pro trávník není důležité jen kvantum vody, které na něj dopadne, ale také rovnoměrnost a pravidelnost dávkování. Zavlažovací systémy se přitom hodí i pro komplexní zalévání zahrady.
Zásobování rostlin vodou musí být průběžné. U květin je to důležité pro kvetení, u užitkových rostlin pro dobrou úrodu. Zejména zelenina je na spotřebu vody velmi náročná.