Co jsou odrazové reflexní fólie a jak fungují?
Jak fungují odrazové reflexní fólie, zda použít izolační dvojsklo či trojsklo a zda zateplovat sokl domu?
Vítejte na naší webové stránce věnované tématu izolace soklu domu. Zde najdete mnoho zajímavých článků a tipů, jak správně izolovat sokl vašeho domu a zajistit tak jeho ochranu před vlhkostí a dalšími nepříznivými vlivy. Sledujte naše příspěvky a získejte užitečné informace pro úspěšnou izolaci soklu vašeho domu.
Jak fungují odrazové reflexní fólie, zda použít izolační dvojsklo či trojsklo a zda zateplovat sokl domu?
Budování podkrovního bytu vyžaduje kromě kvalitní střechy a krovu druhý nejdůležitější krok – volbu zateplovacího systému.
Představte si typickou situaci na stavbě - dle projektu má být v podlaze nejen kročejová izolace, ale mají zde být i rozvody odpadu. A ke všemu se ukáže, je potřeba v podlaze vést i další inženýrské sítě. Dle popisu projektanta se vše má vést ve vrstvě kročejové izolace tl. 80 mm. Později při realizaci se však ukáže, že takto navržená skladba by nefungovala, a to jak z akustického hlediska, tak z hlediska mechanického.
Tepelné ztráty v přízemních místnostech a studené kouty rodinných domů jsou předmětem častých diskusí. Opomíjenými místy při zateplování jsou totiž sokl a spodní stavba.
Nejen samotný izolační materiál (minerální vaty či polystyrény), ale i kotvy, zakládací a rohové lišty a perlinku nezbytně potřebujeme k zateplení domu. Zateplováním především uspoříme energie, tato stavební úprava však vyžaduje přesné stavební postupy a správnou volbu materiálu - včetně nezbytných doplňků.
Tepelná izolace je tím nejefektivnějším způsobem, jak ve vašem domově zajistíte ideální klima a tedy i životní komfort a zdravější bydlení.
Hlavním motivem pro zateplení domu je především možnost dosáhnout výrazných úspor za spotřebované energie.
Fasáda nám na první pohled prozradí mnohé jak o architektovi, který dům navrhoval, tak majiteli objektu. Navíc může fasáda poukázat i na vnitřní členění domu. Pro finální úpravy povrchů vnějších stěn domů se používají mnohé materiály. A jaké?
Zda si nechat postavit nízkoenergetický a nebo pasivní dům, je dnes zásadní rozhodnutí. Byť lze stále ještě říci, že pro pasivní domy se rozhodují fanoušci této výstavby a způsobu bydlení.
Každý dům je nutné vypiplat až do konečné podoby včetně všech vnitřních a vnějších úprav a doplňků. Co vše sem patří?
Pokud Vám před realizací zateplení domu, stropu nebo nějaké konstrukce nevychází prostor pro běžný zateplovací materiál, zaměřte se na unikátní izolační desky s téměř dvakrát vyšší izolační schopnosti než běžné izolace z polystyrenu nebo minerální vlny.
Nejen správně dimenzované a provedené zateplení střechy, ale i výběr typu střechy a vůbec tvaru domu jsou klíčem k úsporám za vytápění - teplo stoupá vzhůru!
Jak se má laik orientovat ve značení energetické náročnosti budov, jak správně postupovat s úpravou šambrán okolo oken při zateplování a jak zateplit kamenný sokl?
V následujícím článku se nemodlíme a ani nechceme slovem DESATERO jakkoli urazit věřící. Destaero nízkoenergetické a pasivní výstavby chápeme jako soubor kritérií, která při vzájemné vyváženosti vyprodukují dům, ve kterém uspoříme na energiích co nejvíc a snížíme i emise CO2. Postavíme tak dům nového tisíciletí, dům pro život.
Plánujete rekonstrukci fasády svého domu spojenou s vnějším kontaktním zateplením? Nechte se inspirovat konkrétním postupem takových stavebních úprav krok po kroku na konkrétním objektu v Českých Budějovicích.
Existuje mnoho různých možností, jak odstranit škody způsobené vlhkostí, a podle toho se liší i náklady na renovaci sklepa. Především záleží na problému a způsobu využití sklepa. V závislosti na tom, jak chcete suterén využívat, lze použít různé metody.
Představujeme první mnohostranně použitelnou hydroizolační stěrku Multi-Baudicht 2K. Izolace nebyla nikdy snazší.
Přechod vnější stěny domu na základy a terén (sokl domu) patří mezi nejnáročnější detaily stavby. Jak řešit sokl efektivně a bez chyb?
Od roku 2020 budou muset všechny rodinné domy splňovat standard budov s téměř nulovou spotřebou energie. Výběr vhodných tepelně izolačních materiálů tedy hraje klíčovou roli.
S pojmem sokl se setkáme u sochařských uměleckých děl (je vlastně jejich podstavcem), nábytku, který nemá nohy a sokl je právě jeho styčnou plochou s podlahou a samozřejmě u staveb domů samotných. Sokl je ve stavebnictví částí domu mezi povrchem terénu a přízemím. Nejčastěji pak tvoří přechod mezi suterénem a přízemím domu.
Dotaz: máme starší kamenný dom.sevrná stena nám vlhne a občas sa vytvorí aj pleseň v dolnej časti,dom určite nie je odizolovaný.čo odporučujete v takých prípadoch.rozmýšľali sme o primurovaní priečky na severnú stenu po prípade tam vložiť aj nejakú izoláciu .poraďte nám prosím.chabadová
Plísně vznikají v místě zvýšené vlhkosti povrchu zdiva. To souvisí jednak se špatnou tepelnou izolací kameného zdiva, ale u Vás se jedná…
Dotaz: Vhkou zeď nemohu odizolovat klasickým způsobem ( podřezání apod.). Uvažuji před zdí postavit ještě jednu zeď ( izolovanou příčku - mezeru mezi dmi hodlám odvětrat). Prosím o vyjádření zda tento postup není špatný a případně jak tuto stavební úpravu provést provést. Děkuji
děkuji za Váš dotaz. Odstranění vlhkosti obvodové zdi pomocí tenké vnitřní přizdívky s odvětrávanou dutinou není nejlepším…
Dobry den, mal by som jednu otazku Mam starsi dom a jedna strana obvodoveho muru Je urobena z ytongu/300/ Uvazujem nad zateplenim a ponukaju sa mi dve varianty 1.kontaktne zateplenie 2 rozmyslam ci nebude lepsie k stene primurovat dalsi rad z ytongu /viem si urobit svojpomocne/ a obhodit omietkou, Tepelny odpor by mal byt dostacujuci Problem je v tom ze by som musel rozsirit zaklady a neviem ci by to nesadalo??!!?? Ako by sa tie steny vedla seba chovali Aky je vas nazor??? Dakujem daniz
Zdivo z pórobetonových tvárnic Ytong při tloušťce 300 mm, pokud se jedná o materiál s označením P2-400 určený pro obvodové stěny, má…
Dotaz: Dobrý den, připravuji zateplení nepodsklepené novostavby pomocí EPS a v soklové části desky Perimetr. Stávající vodorovná hydroizolace je provedena mezi základovou deskou a cihlovým zdivem ca. 50 cm nad terénem. V této úrovni bude také přechod mezi Perimetr a EPS. Je třeba provádět ještě svislou hydroizolaci soklu nebo zdiva v případě nepodsklepené stavby. Děkuji.
Správné provedení zateplení soklové části stavby je velmi důležité. Pokud se neprovede, jedná se o velmi nepříjemný tepelný most po…
Dotaz: Dobrý den. Rád bych se zeptal: 1. na izolaci podlahy tepelně izolačními materiály /polystyren/ a jejich síly při výstavbě rodinného domu. Stavba - bungalow, středočeský kraj. Vrstvy -zhutněné podloží, základová betonová deska + kari sítě, hydro a radon izolace asfaltovými pásy. Následně 3 cm betonové mazaniny s perlitem jako ochrana izolací. Dále v plánu izolace polystyren / dle druhu materiálu lambda 0.034 ?/ -požadovaná a doporučená síla polystyrenu ? Následovat bude betonová mazanina síly cca 6-8 cm. 2. otázka- musí dům projít auditem s výsledkem Energ.nár. budovy. /dokončení stavby 2009/ Děkuji Eliška
Při návrhu tepelných izolací do podlahy přízemí, které je na terénu, je potřeba zohlednit to, bude-li v přízemí podlahové vytápění,…
Dotaz: Dobrý den.Měl bych prosím dotaz ohledně izolace zdí domu.Bydlím krátce v domku po rodičích který nemá izolaci proti vlhkosti.Dům je přízemní na rovině. Vlhkost mi sahá do výše asi 40 cm u obvodových i vnitřních zdí. Vnější zdi jsou široké 75cm a vnitřní 20 a 60 cm. Vzhledem ke stáří domu-asi 100 let, bude zdivo asi směsné. Podřezávat pilou to asi nepůjde a diamantové lano je příliž drahé. Slyšel jsem o chemické injektáži. Rád bych znal Váš názor. Je prosím izolace injektáží stejně dobře účinná jako mechanická zábrana při podřezání? Při volbě musím brát v úvahu cenu, technickou možnost realizace a také, že tam musím bydlet. Betonové podlahy bych chtěl zachovat. Zároveň chci na jaře odkopat základy podél obvodových zdí a přiložit na ně IPU a znovu zahrnout.Četl jsem, že injektáž lze udělat svépomoci podle návodu. Je prosím Vás tato metoda v porovnání s ostatnimi metodami stoprocentně účinná i bez izolace podlah? Nerad bych toto řešil znovu za pár let. Mohl byste mi prosím poradit kterou chemikálii je nejlépe použít? Opět myslím poměr cena a kvalita. Děkuji Vám za Vaši radu i názor odborníka.
Rekonstrukce a sanace vlhkého zdiva je jak po stránce projektového návrhu, tak vlastního praktického provedení poměrně náročná…
Dotaz: dobrý den.potřebujeme radu.na trhu je velká spousta zateplovacích materiálů,potřebovali bysme poradit,co by bylo nejlepší použít na zateplení staršího domu (50cm zdivo- klasika pálená cihla).chceme se co nejvíce přiblížit nízkoenergetickému domu.našli jsme,že existují i nějaké zateplení v menší tloušťce,ale s několikrát vyšší hodnotou zateplení a něco takového bysme asi chtěli.fakt nevíme,jsme laici.potřebujeme radu odborníka.mnohokrát děkuji!
Materiály s několikrát vyšší tepelně izolační schopností než v současnosti prodávané tepelné izolace bohužel běžně k dispozici…
Dotaz: Dobrý den, Budeme stavět RD a rozhodujeme se, zda pro stavbu obvodových zdí zvolit cihly Porotherm 36,5 PD nebo Heluz superterm 36,5 STI (obě varianty zatepleny minerální vlnou 20 cm – např. FASROCK L) a nebo zvolit tenčí variantu Porotherm 30 P+D či Heluz supertherm 30 STI (také zateplení 20 cm minerální vlnou). Prosím Vás o pomoc s výběrem tak, abych dosáhl co nejlepších izolačních, akumulačních a akustických vlastností a také zda tyto varianty vyhovují z hlediska kondenzace vlhkosti. Předem moc děkuji
Při volbě zdiva se zateplením se z ekonomických důvodů preferuje co nejtenčí nosná zeď a přidává se na tepelné izolaci (14 a více cm).…
Dobrý den, vážení. Vlastním dřevěný RD (fiňák), který je celkově podsklepený a má dvě NP. Výška podezdívky měří 105cm a je zhotovena z betonu o tloušťce 40cm. Při měření termokamerou jsme zjistili, že máme veliké úniky právě tímto betonovým soklem. Prosím o radu, jakým způsobem a jakým nejlépe materiálem je nutné tento betonový sokl zapelit , případně zateplení základu pod terén a tím minimalizovat tepelné ztráty. Předem velice děkuji za vaši odpověď. Petr Jošt
Zateplení soklové části domu je určitě nutné. U novostaveb je již zateplení tohoto detailu standardem.Vhodným materiálem pro zateplení…
Je nutné při izolování zdiva nerezovými plechy jejich napojení na stávající izolaci podlah? Potřebujeme omezit vlhkost zdí rodinného domku - není výrazná, ale projevuje se např. plísní v interiéru do výšky cca 40cm. Dům je cihlový na podezdívce z kamenných kvádrů, podlahy jsou ve výšce této podezdívky (podlaha je betonová s vloženou vrstvou lepenky) . Odborná firma navrhuje provést izolaci zdiva zaražením nerezových plechů mezi kamenné kvádry podezdívky (pod vrchní řadu kvádrů) s přesahem 5cm pod podlahu, ale neřeší napojení na izolaci podlah. Nemůže docházet k šíření vlhkosti z pod podlahy do zdiva mezerou mezi izolací podlahy a nerezovými plechy? Děkuji za odpověď
Odizolování zdiva metodou zarážených nerezových plechů patří mezi takzvané bariérové metody. Pro odvlhčení starších objektů jsou…