Jak si naplánovat stavbu domu
Stavba domu je velkou investicí, a proto je nutné ji důsledně naplánovat. Vynechaný krok se může vymstít.
Potřebujete vědět, jak správně naplánovat stavbu nového rodinného domu, jak ji financovat, co je součástí dodávky hrubé stavby a jak na úspěšnou kolaudaci? V osmi dílech vám osm týdnů za sebou vždy v pátek představíme klíčové problémy spojené s rozhodnutím: CHCEME NOVÝ DŮM. Stavte s Ekonomickými stavbami, které vám tento seriál přináší.
Poradíme vám, jak plánovat stavbu rodinného domu a jak ji financovat, jakou zvolit technologii výstavby, odpovídající vašim potřebám, jak získat stavební povolení, jak samotnou stavbu realizovat a co vše je nutné pro úspěšnou kolaudaci novostavby. Každý týden jedno klíčové téma a do vhodných článků přiložíme fotoinspiraci, případně odkazy do internetových obchodů či katalogu zboží s návody použití.
Přehled všech částí seriálu najdete v pravé části stránky. Doporučujeme si tuto stránku nastavit jako svou domovskou stránku či ji vložit do oblíbených stránek.
Budeme velice rádi za jakékoli vaše reakce a případné podněty, které můžete vkládat do diskusního fóra pod každou z osmi kapitol, či je zasílat na e-mail
redakce@ceskestavby.cz.
Stavba domu je velkou investicí, a proto je nutné ji důsledně naplánovat. Vynechaný krok se může vymstít.
Zásadním rozhodnutím je volba technologie výstavby RD, ta ovlivní vlastnosti stavby, dobu výstavby (technologické přestávky) i cenu.
Chcete stavět a nevíte, co vše je součástí stavebního řízení a jak získat stavební povolení?
Rozsah hrubé stavby domu není striktně daný normami, ale je závislý na konkrétní nabídce dodavatele a rozsahu smlouvy uzavřené se stavebníkem.
Bez jakých technických instalací a zařízení se v rodinném domě neobejdeme? Jakých technologií lze v RD využít?
Každý dům je nutné vypiplat až do konečné podoby včetně všech vnitřních a vnějších úprav a doplňků. Co vše sem patří?