
Toužíte po fasádě, která obleče váš dům do skutečně kvalitního kabátu?
Takového kabátu, který odolá všem rozmarům počasí a zároveň bude vypadat skvěle? Pak je čas zapomenout na obyčejné pláštěnky v podobě běžných fasádních řešení!
Takového kabátu, který odolá všem rozmarům počasí a zároveň bude vypadat skvěle? Pak je čas zapomenout na obyčejné pláštěnky v podobě běžných fasádních řešení!
Vchodové stříšky Guttavordach jsou aktuálně špičkovými výrobky na poli domácích i komerčních zastřešení, hodí se přitom k moderním i tradičním budovám. Výborně odolávají krupobití, nabízí dlouhou životnost a jsou kvalitním evropským výrobkem se vším všudy. Funkčnost produktů podtrhují boční stěny s odvodem vody, čelní panely a LED osvětlení integrované do stříšek s možností senzoru pohybu.
Zahradní domek, pracovní pavilon, anebo ateliér? Kdepak. Tahle stavba - usazená hezky v zeleni rozsáhlé domácké zahrady - je totiž ve skutečnosti domek pro babičku. Klient z anglického Uxbridge jej nechal navrhnout architekty a postavit, aby měl kam ubytovat svou matku, když za ním tu a tam dorazí na inspekci. Nejezdí často, tu cestu sem musí vážit zdaleka. Bydlí totiž v Řecku. A aby jí na návštěvě opravdu nic nechybělo, pořídil pro ni tohle dílko.
Upřímně rád je nejspíš nemá opravdu nikdo, a tak se na ně také nejčastěji zapomíná. Přesto patří k úkonům, které bychom při péči o podzimní zahradu vynechávat neměli. Nevyplácí se to.
Není to o velikosti, i malý projekt může přinést zásadní změnu. V případě zahradního pavilonu, který si u domu nechala přistavět rodina ze švédského Linköpingu, to určitě platí. Na dvaceti metrech čtverečních „přístavby“ totiž získali něco, co mohou všichni využívat po celý rok.
Nejmenší problém mohou pro zahrady představovat přívalové deště, pokud voda pouze spadne na plochu vaší zahrady, nebo rychle steče z nejbližší okolní nekontaminované přírody. Povodeň s nánosy toxického bahna v zahradě je však problémem vážným. Navíc toho po ní v zahradě často mnoho nezůstane a z těch rostlin, co zbydou, je třeba mnohé zničit dodatečně. V každém případě dovede napáchat velké škody jak přívalový déšť, tak povodeň. Jak sanovat postiženou zahradu?
Střešní krytina Guttanit+ a Guttapral EVO ze 100 % recyklovaných materiálů od firmy Gutta jsou vyrobeny v souladu s odpovědným a trvale udržitelným hospodařením.
Řeky a potoky se rozlévají a pytle s pískem se staly neustále omílanou mantrou povodní. Jednou jsou lidé upozorňováni, ať kvůli pytlům s pískem nezatěžují tísňové linky hasičů, hasiči pytle s pískem nerozdávají. Pak jsou zase lidé pobízeni protipovodňovými štáby, kde si mohou pytle s pískem vyzvednout. A hned následuje prosba o dobrovolníky. Jenže pytle s pískem jsou jen hodně děravou záplatou v místech, kde se problémy roky neřeší.
Meteorologové varují před povodněmi, schází se krizové štáby, upouští se přehrady a jiná větší vodní díla. Co ale může dělat se svou zahrádkou běžný majitel domku s pozemkem a zahrádkář? Je vůbec možné něco předem zabezpečit a tedy zachránit? Třeba výpěstky?
Podzim se blíží a s ním přichází i čas připravit zahradu na nadcházející chladné měsíce. Víte, co všechno je potřeba udělat, aby vaše rostliny přečkaly zimu v co nejlepší kondici? Ať už jde o správnou péči o trávník, výsadbu dřevin, nebo ochranu rostlin před mrazem, podzimní údržba je klíčová. Otestujte své zahradnické znalosti v našem kvízu a zjistěte, zda jste na podzimní práce připraveni! Poznejte, co děláte správně a kde se můžete ještě zlepšit.
Sklo se v průběhu let stalo jedním z nejvýznamnějších stavebních materiálů, a to nejen díky své funkčnosti, ale také kvůli estetické hodnotě, kterou tento materiál přináší. Je dobře dostupné, nabízí všestranné použití a spoustu možností kombinace s jinými materiály, jako je dřevo, kov či přírodní kámen. Sklo lze navíc snadno přizpůsobit nejrůznějším architektonickým stylům, což z něj činí moderní a nadčasový prvek vhodný do interiéru i exteriéru.
Když budete na internetu hledat informace o výběru a montáži klimatizace, stejně jako o přípravě na montáž, nenajdete jednu zásadní. Klimatizace totiž o dost zvyšuje energetické nároky budov, spotřeba elektřiny klimatizačními jednotkami je v ročním rozpočtu důležitou položkou. Otázka tedy nezní, zda, jak a jakou klimatizaci instalovat, ale jak zajistit, aby spotřebovala co nejméně elektřiny a její provoz byl efektivní.
K černobylské havárii, tedy havárii Černobylské jaderné elektrárny na severu Ukrajiny, která tehdy patřila k Sovětskému svazu, došlo 26. dubna 1986 při pokusu na 4. reaktoru. Reaktor se přehřál, protavil a explodoval. Při výbuchu se do ovzduší uvolnily radioaktivní látky, načež došlo ke kontaminaci okolního prostředí, která se kvůli klimatickým vlivům rozšířila na velkou část Evropy. A právě Švédové se rozhodli monitorovat úroveň radioaktivního spadu v houbách ještě dnes.
Stačí jen trochu vystrčit nos mimo město, jak se říká: na venkov. Tam je hned vidět, jaké stavby rozšiřující užitnost veřejného prostoru nebo okolní krajiny se tak kolem nás budují. Moc pestré to není. Hospoda, rozhledna, rozhledna, kiosek, hospoda, rozhledna... Nezapomněli jsme na rozhlednu? Ovšem sauna, to je už jiná inspirace. A když se okolo najdou i finské břízy...
Prací na zahradě svému tělu i duši prospějete stejně, ne-li lépe, než na rotopedu. Dřina na zahradě totiž nepřináší jen plody úrody a vůni vypěstovaných květin, ale celou řadu fyzických a psychologických benefitů.
Můžete si pořídit obyčejnou pergolu ze dřeva a můžete ji zastřešit. Ale také nemusíte. Můžete však mít i takovou pergolu, která nabídne mnoho funkcí, přitom má jednoduchý, čistý a zároveň moderní vzhled. Bioklimatické pergoly reagují na vysoké nároky zákazníků na užitnou hodnotu pergol a minimalizaci nedostatků jejich tradičních řešení.
Jako by se ta drobná epizoda stala teprve před vteřinou. Houbař se posadí s košíkem na terásku místní restaurace a dá si malé pivo. Má opuchlý spodní ret, vlastně celá ústa, ale přes neudržované strniště není vidět místo hmyzího vpichu. „Dostal mě sršáň,“ procedí skrz zuby, přitom se mu však radostně blýsknou oči. „Ale stálo to za námahu, mám pořádnou čagu, rostla na bříze kousek odsud. Prý se u nás vyskytují na každé tisícáté…“
Ani letos nebude chybět na veletrhu For Arch největší český výrobce izolačních skel společnost HELUZ IZOS, která se představí celou řadou produktových novinek a inovací v oblasti chytrého zasklení. Veletrh proběhne v pražských Letňanech od 17. – 21. září 2024.
I když přibývá požárů fotovoltaik, za které mohou nejčastěji neodborné instalace, není prokázáno, že by FVE (fotovoltaické elektrárny) způsobovaly více požárů než cokoli jiného. Důvodem navýšení pojištění nemovitosti a domácnosti však rizika požárů způsobených fotovoltaikou nejsou, hlavním důvodem je strašák jménem podpojištění, který krátí v případě způsobených škod pojistné plnění. Nová FVE pak může paradoxně snížit pojistné plnění třeba při povodni, i když se jí samotné nic nestane!
Zimní zahrada je všeobecně známý pojem, jenže si pod ním každý představuje něco trochu jiného. A skutečně není zimní zahrada vždy stejná, i když každá zvětší náš obytný prostor a každá představuje multifunkční místo určené k relaxaci, pěstování rostlin a mnoha dalším činnostem. Zimní zahrady umožňují i výhledy do krajiny, můžeme zde pořádat posezení či party za nepříznivého počasí, můžeme zde obědvat, popíjet ranní kávu, chovat třeba exotické opeřence. Jaký je rozdíl mezi zimní zahradou sezónní (nezateplenou, studenou) a teplou (celoroční)?