Toužíte po fasádě, která obleče váš dům do skutečně kvalitního kabátu?
Takového kabátu, který odolá všem rozmarům počasí a zároveň bude vypadat skvěle? Pak je čas zapomenout na obyčejné pláštěnky v podobě běžných fasádních řešení!
Takového kabátu, který odolá všem rozmarům počasí a zároveň bude vypadat skvěle? Pak je čas zapomenout na obyčejné pláštěnky v podobě běžných fasádních řešení!
Krása budov nás ovlivňuje více, než si možná myslíme. Co nás na nich podle psychologů a architektů přitahuje nebo odpuzuje? Jakou roli hraje symetrie, proporce a detaily? A víte, že naše podvědomí se rozhoduje během pár milisekund?
Prestižní značka švýcarského koupelnového vybavení LAUFEN se i letos účastní největšího svátku soudobého designu v Čechách a ve střední Evropě, Designbloku. Expozice, jejímž autorem je opět architekt Michal Janků, dokonale reflektuje téma letošního ročníku, kterým je mládí.
Pokud nechceme, aby malý byt vypadal tmavě a stísněně, je důležité promyslet i sebemenší detail. Každá vybraná barva, každý tvar, materiál či úhel dopadu světla hrají roli. To naštěstí dobře věděli architekti ze studia YCL, za kterými přišli noví majitelé menšího bytu s požadavkem kompletní modernizace interiéru. Výsledkem jejich spolupráce je nadčasově zařízený byt plný světla a prostoru.
Vchodové stříšky Guttavordach jsou aktuálně špičkovými výrobky na poli domácích i komerčních zastřešení, hodí se přitom k moderním i tradičním budovám. Výborně odolávají krupobití, nabízí dlouhou životnost a jsou kvalitním evropským výrobkem se vším všudy. Funkčnost produktů podtrhují boční stěny s odvodem vody, čelní panely a LED osvětlení integrované do stříšek s možností senzoru pohybu.
Zahradní domek, pracovní pavilon, anebo ateliér? Kdepak. Tahle stavba - usazená hezky v zeleni rozsáhlé domácké zahrady - je totiž ve skutečnosti domek pro babičku. Klient z anglického Uxbridge jej nechal navrhnout architekty a postavit, aby měl kam ubytovat svou matku, když za ním tu a tam dorazí na inspekci. Nejezdí často, tu cestu sem musí vážit zdaleka. Bydlí totiž v Řecku. A aby jí na návštěvě opravdu nic nechybělo, pořídil pro ni tohle dílko.
Dnes bych se s vámi chtěl podělit o naše praktické zkušenosti s fotovoltaikou a elektromobilem, a to i za méně příznivého počasí. Prší, slunce není vidět, a přesto naše fotovoltaika stále vyrábí energii, i když omezeně.
Budoucnost je věc nejistá, ale když předem víte, jak má přednastavený trend, tu a tam ji opravdu předvídat můžete. A čistě jen podle přednastavených trendů je možné odhadnout i to, že to do budoucna s plynovými sporáky v našich kuchyních vypadá bledě.
Upřímně rád je nejspíš nemá opravdu nikdo, a tak se na ně také nejčastěji zapomíná. Přesto patří k úkonům, které bychom při péči o podzimní zahradu vynechávat neměli. Nevyplácí se to.
Nebaví vás pravidelné čištění okapů a kanálků od napadaného listí a nečistot? Vadí vám, že jsou vaše fotovoltaické panely poškozené a znečištěné od holubů nebo i jiných živočichů? Vyzkoušejte nový, velmi jednoduchý způsob, jak těmto nepříjemnostem zabránit. Nainstalujte na místo ochranný bodlinový kartáč SALVAGRONDA.
„Velký nepřítel je Instagram, Pinterest a podobná média. Klienti se zamilují do nějakého obrázku, i když je jejich koupelna třeba čtyřikrát menší. Někdy si prostě nedají vymluvit, že volně stojící vana v koupelně metr padesát na metr padesát není možná,“ říká designérka Markéta Hlochová v našem podcastu. Na co si dát pozor při rekonstrukci nebo budování nové koupelny?
Společnost AKIRE® byla založena v roce 2017 s vizí přinést nové technologie v oblasti úspor energií. Od vzniku společnosti je vývoj zaměřený na zařízení, které bude majiteli šetřit náklady, bude pracovat s vysokou účinností a svým provozem nebude nijak zatěžovat uživatele. Každá úspora energie přináší také ve svém důsledku ochranu ovzduší. Musíme konstatovat, že náš záměr se podařilo zrealizovat a jsme průkopníky v oboru získávání tepla z odpadních vod unifikovaným zařízením.
Recyklovat dostupné zdroje a nezbavovat se zbytečně odpadů, které se dají ještě smysluplně využít. To je nápad, kterému se dá jen zatleskat. V případě údajně zázračného hnojiva pro rostliny, vyrobeného z banánových slupek, to ale úplně neplatí.
4.-5. října 2024 budou prostory Trojhalí Karolina v Ostravě sloužit jako výstavní a poradenské fórum pro všechny, kdo přemýšlejí nad úsporami energie, výměnou topení za úspornější variantu, uvažují o „zelených“ dotacích nebo se chystají stavět či rekonstruovat. Akce pod názvem VELETRH ÚSPOR – STAVBA, TEPLO, ENERGIE se po roce vrací do Ostravy a Moravskoslezského kraje. V reakci na aktuální situaci po povodních přibývá i téma OBNOVA.
Nárok na pojistné plnění od pojišťovny mají i nájemníci bytů a domů. Pravda, někdy je to složitější, ale při troše dobré vůle hlavně ze strany majitele nemovitosti, nejen ze strany pojišťovny, to jde. Podstatné ale je, že nemůže být plněno na stejnou událost ze dvou různých pojištění, jednalo by se o bezdůvodné obohacení.
Český červený kříž společně s Vlnou pomoci dnes spustili online rozcestník, kde se můžete jednoduše a organizovaně zapojit do smysluplné pomoci na místech zasažených povodní. Na interaktivní mapě najdete přehled aktuálních míst, kde je pomoc dobrovolníků žádána. Vyrazíte tak opravdu na místo, kde je vaší konkrétní pomoci zapotřebí, a kde nebudete spíše překážet a zhoršovat situaci.
Staré původní odrůdy ovocných dřevin jsou zmiňovány již delší dobu, vlastně se staly pro tradičněji smýšlející lidi jakýmsi novodobým hitem. Na maximalizaci produkce zapomeňte, ale kromě tradice a neobvyklých chutí, které znova objevíte, přinesou i další bonusy. Obvykle totiž jde o vysokokmeny a ty poskytnou v dospělosti i kýžený stín.
Není to o velikosti, i malý projekt může přinést zásadní změnu. V případě zahradního pavilonu, který si u domu nechala přistavět rodina ze švédského Linköpingu, to určitě platí. Na dvaceti metrech čtverečních „přístavby“ totiž získali něco, co mohou všichni využívat po celý rok.
Tři obyvatelé jednoho bytu v panelovém bytovém domě z druhé poloviny minulého století. Bydlení na pouhých 74 metrech čtverečních. To už chce vyvážení potřeb tak, aby lidé mohli být spolu pohromadě, ale přitom každý dosáhl i určitého soukromí, pokud to zrovna tak cítí. Je toho možné dosáhnout? Na to hledal odpověď projekt rozsáhlé rekonstrukce jednoho pražského bytu.
Nejmenší problém mohou pro zahrady představovat přívalové deště, pokud voda pouze spadne na plochu vaší zahrady, nebo rychle steče z nejbližší okolní nekontaminované přírody. Povodeň s nánosy toxického bahna v zahradě je však problémem vážným. Navíc toho po ní v zahradě často mnoho nezůstane a z těch rostlin, co zbydou, je třeba mnohé zničit dodatečně. V každém případě dovede napáchat velké škody jak přívalový déšť, tak povodeň. Jak sanovat postiženou zahradu?