Umíte si vybrat vánoční stromek?
Jak si vybrat nejvhodnější vánoční stromek, abychom domů nepřinesli koště a nebo se z něj do Vánoc nestalo? Jedli, borovici a nebo smrček?
Jak si vybrat nejvhodnější vánoční stromek, abychom domů nepřinesli koště a nebo se z něj do Vánoc nestalo? Jedli, borovici a nebo smrček?
Pokud ještě nemrzne, není zamrzlá půda a vy nemáte dostatečně velký, chladný, ale prosvětlený prostor pro zazimování dřevin v nádobách, máme pro vás jednoduchý fígl.
Stálezelené rostliny na zahradě v zimě pomohou odpočinout lidským očím od šedavé, olověné oblohy i bělostného sněhu. Které to jsou a jak se o ně postarat?
Správně provedený řez dřevin patří k nejdůležitějším pracím na zahradě. Má jasná pravidla i doporučená období. Na podzim a v zimě lze provádět řez ovocných dřevin.
Stinné zákoutí je v zahradě velmi důležité, když je jich víc, tím lépe, ovšem alespoň jedno jediné je vyloženě nezbytné. A kde jinde by mělo být než na terase?
Právě předzahrádka před hlavním vchodem do domu je prvním setkáním návštěv s naším domovem, naší vizitkou, vstupní branou.
Léčivý rakytník řešetlákový k nám přicestoval z Číny, Nepálu, Indie a Sibiře, ze které pochází. A právě v zemi své domoviny je nazýván „sibiřským zázrakem.“
Třešně již odkvetly, ovšem májovou pusu si můžeme dát pod šeříkem. Nádherné laty jeho květů voní už zdaleka. Jak je šeřík náročný na pěstování?
Proč pěstovat bez černý na zahradě a nebo alespoň sbírat v okolí našeho bydliště jeho květy a plody? Věděli jste, že bez vyžene ze zahrady krtky a hlodavce?
Bobkovišně ozdobí každou zahradu v podobě živého plotu, ale i jako samostatně stojící. A parádu nadělají i v zimě. Na jaře pak překvapí nádhernými květy.
Na jedné straně působí rododendrony svými nároky na půdu a stanoviště velmi skromně, ale jen díky důsledné péči se vám každoročně odmění záplavou pestrobarevných květů.
Živé ploty tvoříme z okrasných dřevin, čili jejich hnojení vychází ze zkušeností s hnojením okrasných dřevin. Ovšem má svá specifika a to především v souvislosti se zakládáním živých plotů a jejich řezem.
Mezi u nás oblíbené opadavé dřeviny pro živé ploty patří dřišťály, pámelníky, čimišníky, dříny, rakytníky, zlatice, kdoulovce, vajgélie, kaliny, trojpuky, brsleny, šeříky a zimolezy.
Mezi u nás oblíbené neopadavé dřeviny pro živé ploty patří zeravy, cypřišky, zimostrázy, hlohyně, ptačí zoby, jalovce, mahonie, tisy, bobkovišně a smrky.
Péče o vysazený živý plot je stejně důležitá jako výběr dřevin a výsadba. Jednou z jejích součástí je správný řez a tvarování, ale nejen to.
Výběr dřevin a výsadba zásadně ovlivňují kvalitní a správný růst živého plotu. Jak a kdy vysazovat?
Ani v lednu se na zahradě nebudeme nudit. Jaké činnosti bychom měli provádět právě v lednu v okrasné části zahrady?
Mezi půlkou listopadu a koncem března lze využít vegetačního klidu k prořezu některých dřevin. Kterých a proč?
Jak připravit dřeviny na zimu? Především vhodně hnojíme a některé druhy chráníme před mrazem, ale i nadměrným sněhovým srážkám.
Pěstování květin je příjemný způsob, jak zkrášlit naše okolí a také nám pomáhá relaxovat a odreagovat se od každodenních starostí a stresu.