Vypínače a zásuvky ABB Zoni. Objevte nový rozměr dotyku!
V K&V ELEKTRO jsme jako jedni z prvních naskladnili přelomové matné vypínače a zásuvky ABB Zoni. Vyznačují se nevšedně upraveným povrchem, osvědčenými mechanismy a bezpečnějšími zásuvkami.
V K&V ELEKTRO jsme jako jedni z prvních naskladnili přelomové matné vypínače a zásuvky ABB Zoni. Vyznačují se nevšedně upraveným povrchem, osvědčenými mechanismy a bezpečnějšími zásuvkami.
Chianti je vybrané červené víno, které se vyrábí z vinné révy pěstované v malebném Toskánsku. A právě odsud pochází inspirace pro stavbu rodinného domu pyšnícího se ambicemi být v absolutní harmonii se svým okolím. Velkým bonusem bungalovu Chianti je variabilita dispozic i doplňků a nízkoenergetický provoz.
Havířov v Moravskoslezském kraji založený roku 1955, se coby nejmladší město Česka v žebříčku nejstarších civilizačních center světa jistě neobjeví. Zato takový Jeruzalém, Luxor, Argos, Byblos a třeba Atény, to je úplně jiná civilizační káva...
Propojení s přírodou a využívání přírodních materiálů navozujících atmosféru přirozeného prostředí jsou jedním z hlavních témat moderního designu. U rodinných domů je jejich přirozené zasazení do krajiny a využívání dřeva či kamene při stavbě dnes už naprosto běžné. Pokud ale vlastníte byt a rádi byste žili v co nejpřírodnějším prostředí, může to být pro architekty a designéry pěkný oříšek. Není to ale nemožné, jak dokazuje nádherný moderní byt v centru Kyjeva.
Moderní interiérové dveře na sebe dovedou vzít jakoukoli podobu, dokonce dovedou i zmizet. Architektům i majitelům domů a bytů tak umí vyjít vstříc v míře až nebývalé. Stačí si vytvořit návrh vnitřních prostor a vhodné dveře se najdou pro každou místnost. Přesně tak velké, barevné a v takovém provedení, jaké jsou zapotřebí a jak si je představujeme.
Pro někoho je to absolutně nemyslitelná věc, jiní to považují téměř za zcela samozřejmé. Někdo si tak počíná z ochoty se postarat o své staříčky, jiný to vnímá jako poslední možné východisko z krize bydlení, nebo nemožnosti uplatit hypotéku či nájem. S čím můžete počítat, když do vícegeneračního bydlení půjdete?
Absolutním vítězem hlasování veřejnosti v soutěži Stavba roku 2023 se stal s 42772 hlasy rezidenční projekt Bytové domy Mýtka. Respektive 1. etapa projektu, který má zlepšit dostupnost vlastního bydlení v Brandýsi nad Labem - Staré Boleslavi. Jde o 6 třípodlažních bytových domů, které nabízí celkem 139 nových bytů a podzemní garáže se 167 garážovými místy. Z celkového rekordního počtu hlasujících (118 043) pro sebe Bytové domy Mýtka urvaly neuvěřitelných 36 % hlasů.
Byt o rozloze čtyřiceti metrů čtverečních se může zdát prostorem malý, až nedostačující. Architekti, kteří se u jednoho takového pustili do projektu rekonstrukce, si toho byli dobře vědomi. A než se s pomocí různých opatření snažit vizuálně navýšit rozlohu dvou pokojů, rozhodli se onu nedostatečnost výměry užitné plochy přijmout za vlastní.
Farmáři, manželé Moulisovi, přemýšleli, jak uniknout od každodenního shonu souvisejícího s farmou, a přesto být stále na dosah. Od rušného provozu své farmy si prostě potřebovali tu a tam odpočinout, ukrást si chvilku jen pro sebe, být spolu sami. Proto je napadlo si postavit útulnu mezi svými pastvinami s výhledem do širokého okolí, do starobylé české krajiny, do okolních luk a kopců. A na svůj pasoucí se dobytek, na který jsou hrdí.
Barva fasády, užité materiály i tvar domu, to vše je tu reakcí na místní podmínky. Slunce tu nízko nad obzorem stojí celoročně nízko, a proto sytě černý obklad láká k obydlí prohřívající paprsky. Je to způsob, jak se levně dostat k teplu, jež by jinak bylo promrháno.
Neobyčejné akrylátové dlaždice, respektive dlaždice s akrylátovými vlákny, se mohou například třpytit, mohou se rozsvěcet a zase pohasínat, zachycovat a rozptylovat na svém povrchu sousední barvy a tvary, odrážet atmosféru prostředí. Pokud hledáte nové možnosti v architektuře a interiérovém designu, určitě byste neměli tuto technologickou novinku přehlédnout. Doslova vám vezme dech.
Zemělodě (Earthship) brázdí krajinu jako zdivočelé koráby šíleného architekta. Američan Michael Reynolds, čaroděj zemělodí, se vzepřel systému a dokonce přišel na nějakou dobu o licenci architekta. Právě to však rozběhlo jeho kariéru. Budovy z použitých PET lahví, plechovek, pneumatik, skleněného odpadu, hlíny, starých okenních rámů a plechů vysloužilých automobilů začal učit stavět v oblastech postižených přírodními katastrofami.
Exkluzivní lokalita, to ano. Za výhled na Starý přístav v Marseille si totiž každý připlatí rád. A z objektu, který se stavební úpravou rozhodli proměnit francouzští architekti, se nabízelo skutečně nevšední panorama. Háček byl jen v tom, že zmíněný objekt byl od 18. století přístavním skladištěm. Které k obývání určeno nebylo.
Místo vyhrazené pro klidný spánek, ložnice, to je taková neměnná jistota každé domácnosti. A právě proto se spolu s návrhem toho, jak by správná ložnice měla vypadat, nese pár mýtů. Přežitých pravidel, která už neplatí.
Manželé, kteří si nakonec po letech peripetií postavili dům se žlutými okny uzpůsobený především potřebám dětí, měli specifické požadavky. Tak specifické, že je většina architektonických studií, architektů a projektantů, nedovedla pochopit a ani akceptovat.
Železobeton je možná na pohled surovým materiálem, ale nese v sobě čistotu a přiznanou jednoduchost. I to byl jeden z důvodů, proč si jej architekti vyvolili pro stavbu netradičního „zenového“ domu.
Blízkost letiště nepovažoval klient architektů za zápor, ale klad. Práce jej totiž často nutí cestovat po světě. Rodinný dům, řadovka, která se nacházela téměř v dohledu ranveje, tedy problémem nebyla. Horší už to bylo s jejím vnitřním uspořádáním.
Pozemek, stavební parcela s poněkud atypickým průběhem. Rozložení objemu novostavby tak, aby respektovala místní měřítka. A k tomu ještě požadavek na soukromí obyvatel. To vše se počítá k výzvám, s nimiž se museli architekti při řešení projektu rodinného domu v Berouně popasovat.
Inspirujte se interiéry, ve kterých schodiště přesahují svou základní funkci a stávají se středobodem designu. Spirálové kaskády, stupně levitující ve vzduchu. Kam až se dá zajít? Podívejte se na fotografie.
Na první pohled tak trochu zbytečné mosty, vždyť vlastně nic skutečně účelného nepřemosťují a na místech svých instalací jsou vlastně spíše překážkami. Pokud se však do problematiky ponoříme hlouběji, zjistíme, že nosné dílce těchto mostů byly vyrobené 3D tiskem, že byly dokonce vyrobené z recyklovaných materiálů, že nemají žádné výztuže, a přesto mosty fungují jako samonosné. Navíc se dají opět rozebrat a zase složit.