Glorióza nádherná, tropická kráska, která vám nedá spát
Jak pěstovat gloriózu nádhernou, popínavou tropickou rostlinu, pocházející z afrických a asijských tropů? Bude se jí dařit v zahradě? Nebo se hodí pouze do květináče?
Jak pěstovat gloriózu nádhernou, popínavou tropickou rostlinu, pocházející z afrických a asijských tropů? Bude se jí dařit v zahradě? Nebo se hodí pouze do květináče?
Nemáme na mysli pouťové potřeštěnce, kejklíře a mágy, ale nádherně kvetoucí okrasné rostliny, které opravdu oživí okrasnou výsadbu. Inspirujte se kejklířkami.
Květinové louky mizí z přírody a s nimi i hmyzí společenství, a že je úbytek hmyzu doslova alarmující. Přitom si může každý s nás vytvořit ve své zahradě alespoň kousek květinové louky.
Magnolie patří mezi okrasné dřeviny, které způsobí v zahradách a parcích svými časnými jarními květy doslova poprask. Mohutná, ale křehká a nádherně zbarvená krása.
Tato krásná rostlina s vonnými květy i listy je trvalkou pocházející z prérií severoamerických Indiánů. Její český název je zavinutka, ale jinak se jí též říká závinutka, zavrnutka a také indiánská kopřiva.
Nabídka sazenic pelargonií je každý rok ohromná, navíc jde o trvalky, o které když správně pečujeme, odvděčí se nám bohatou násadou květů a bujným růstem. Přesto se však nabízí náročnější možnost, jak si muškáty pořídit – vypěstovat je ze semen.
Pokud hortenzie nekvete a nebo má květy malé a vybledlé, něco není s jejím pěstováním v pořádku. Jakých chyb se při pěstování hortenzií vyvarovat?
Existují 4 způsoby, jak si v zahradě množit růže vegetativně (nepohlavní cestou). Řízkování, odnožování, hřížení a očkování. Jaké jsou mezi těmito metodami rozdíly?
Jilm sibiřský (Ulmus pumila), jinak též turkestánský brest, dovede v našich podmínkách dosáhnout přírůstků 1,2 až 1,8 metru ročně. Založíme proto s jeho pomocí například rychle rostoucí živý plot, ale též získáme pěkný solitér, pokud mu najdeme vhodné místo.
Přestože jsou lilie v okrasných záhonech nádhernými solitéry, můžeme je pěstovat i ve stísněnějších podmínkách, v květináči.
Ibišek je původem tropický a subtropický rod, ovšem některé druhy můžeme pěstovat i u nás, v interiéru, ale i v zahradě. Přinášíme inspiraci druhovou pestrostí rodu Hibiscus.
Zahrada v nové sezóně? A co jednoduchou změnu? Stačí proměnit alespoň kousek zahrady v květnatou louku osetím luční směsí.
Chladnomilné rostliny pocházejí ze studených oblastí a chladné počasí je pro ně vyloženě ideální. Jejich semena přežijí v půdě zimu a na jaře vyklíčí.
Tato „dračí“ rostlina, která umí vypouštět oheň, je vůbec jednou z nejhezčích trvalek, které vydrží na svém stanovišti dlouhé roky. A byť je ve volné přírodě chráněna, můžeme si její sazenice zakoupit.
Dejte si pozor na invazní druhy ve svých zahradách. Nejenže budou trápit vás samé, ale dokonce můžete být finančně postiženi za jejich šíření, pokud překročí hranice vašeho pozemku.
Aksamitníky (u nás více známé pod jménem afrikány) nejsou jen okrasnou květinou, ale i účinným pomocníkem a ochráncem sousedících rostlin a lékem na nemocnou půdu. Jak to dovedou?
Nejlepším přítelem ibišku je sluníčko a pokud mu je v bytě či na zahradě poskytneme, odvděčí se nám nádhernými květy. Stačí jeden utrhnout, dát si jej za ucho a jste na Hawaji.
Jaké podmínky potřebují zahradní odrůdy macešek ke svému pěstování a jak se macešky rozmnožují ve volné přírodě?
Životní cyklus jednoletých květin, kterým se přezdívá "letničky," opravdu trvá po výsevu jednu sezónu, čili ani jeden celý rok. Jak o tyto květiny pečovat?
Ostálky neboli cínie jsou jedněmi z nejoblíbenějších květin našich zahrad. Milují slunce, přiměřené zavlažování a okopávání půdy okolo sebe.