Jaký způsob vytápění zvolit?
Rozhodujete se mezi vytápěním plynem, elektřinou, solárními kolektory či pevnými palivy?
Vítejte na naší webové stránce věnované tématu dřevozplynujících kotlů. Zde najdete zajímavé články a informace o této moderní technologii vytápění, která je šetrná k životnímu prostředí a zároveň úsporná. Pokud se zajímáte o stavebnictví a zahradnictví, určitě neváhejte a prozkoumejte naše stránky.
Rozhodujete se mezi vytápěním plynem, elektřinou, solárními kolektory či pevnými palivy?
Kdy se opravdu vyplatí vyměnit kotel (zdroj tepla) a co s tím souvisí? A kdy kotel vyměnit musíme a proč?
Vytápět dřevem lze téměř bezpracně (v případě pelet). Stále však platí, že manuální přípravou palivového dřeva si každý uvědomí hodnotu získávané energie.
Výběr kotle pro topný systém není vůbec snadný. Pomůžeme vám s orientací v různých způsobech vytápění domů a bytů.
Jak získat dotaci na pořízení nového nízkoemisního kotle, které čeká do roku 2022 téměř půl miliónu domácností? Hlídejte si, zda váš krajský úřad oznámil výzvu na Kotlíkové dotace.
Která tradiční i nová paliva řadíme mezi biomasu a proč vytápět právě biomasou?
Před výběrem topného systému se rozhodujeme, zda vytápět dům levně nebo pohodlně. Pokud se však rozhodneme pro pevná či kapalná paliva, bude nás zajímat jejich cena!
Kdo nepoužívá palivové dřevo jako hlavní surovinu pro vytápění interiéru svého domu či bytu, určitě je zná alespoň od táborového okně, hřál se u krbu na chatě či chalupě nebo nad tvrdým dřevem někdy udil třeba maso. Jaká známe palivová dřeva, co to vlastně je dřevo a jak tento přírodní materiál rozlišujeme?
Znáte všechny základní druhy palivového dřeva, jejich cenu a vlastnosti? Vytápějte ekologicky - topte dřevem!
Jak řešit úspory energií opravdu efektivně? Například vytápěním dřevní štěpkou, peletami a jinou biomasou za využití moderních, úsporných a vysoce účinných kotlů.
Výměna kotlů ještě čeká takřka půl miliónu domácností, ovšem nejde jen o výměnu nevyhovujícího kotle, ale také o výběr vhodného paliva. Jak se zorientovat?
Vyrobené domácí brikety z papírových a dřevěných odpadů dovedou ušetřit spoustu peněz. Navíc hoří déle a rovnoměrněji než štípané dřevo, teplo z těchto briket bude proto trvat déle. Výroba není složitá, ale samozřejmě zabere čas. Kdo tedy raději investuje své vydělané peníze do zakoupených výrobků, určitě se do výroby domácích briket pouštět nebude. Někomu ale mohou dost pomoci.
Dosud jsou vypláceny takzvané kotlíkové dotace na výměnu starých kotlů na tuhá paliva novějšími, které jsou zařazeny v lepší emisní třídě. Přitom však nyní webem idnes.cz prolétla informace, že za deset let možná nebudeme smět uhlím topit vůbec. A další výměna kotlů nám prý bude opět dotována. Realita, blábol, anomálie, šok? Těžko říct.
Poslední roky eskalovaly především na internetu informace, že EU omezí a případně i zakáže spalování palivového dřeva. Fake. Do toho razantně vkročila energetická krize a lidé začali rychle nakupovat krbová kamna, třeba i ta levná z hypermarketů, a začali oprašovat vytápění dřevem. Cena palivového dřeva raketově vzrostla, sotva se dřevo stačilo vyrovnat s kůrovcovou kalamitou. A nyní, kdy cena palivového dřeva klesá (resp. kolísá) a lze předpokládat, že v příštím roce by mohla klesnout ještě více, se vláda chystá zvednout DPH na palivové dřevo z aktuálních 15 na 21 procent. Jak se v tom blázinci vůbec vyznat? A nepřipadá vám palivové dřevo tak trochu jako fackovací panák? Padni, komu padni.