Jaké je to nejlepší krmítko? To, které si sami vyrobíte. Ať už bude z čehokoliv, bude z něj znát, že vám na opeřencích skutečně záleží, a že jste investovali vlastní čas a energii do výroby. Dřevo je přitom svými kvalitami nehynoucí klasika, ale inspiraci pro své dílo můžete čerpat i z jiných materiálů.
3D tisk přináší nekonečné možnosti i pro výrobu krmítek. Můžete navrhnout vlastní tvar, případně si snadno stáhnout podklady - modely pro 3D tisk ptačího krmítka od kutilů, kteří jejich design promýšleli před vámi.
Krmítka, která nejsou ze dřeva, jsou také hygieničtější. Ptáky, kteří se slétávají na krmítka, trápí přenos parazita bičenky drůbeží. Ta ptáky zabíjí. Krmítko je proto třeba pravidelně desinfikovat, přičemž v pórovitém dřevě se nebezpečný prvok lépe schová.
Máte rádi ve věcech systém a pořádek? Pak můžete nabídnout ptáčkům dělenou stravu v několika krmítcích. Každý si bude moci vybrat to, co mu nejvíce chutná. Čím krmit ptáky v zimě?
Na velkou oslavu ptačího švitoření můžete vytvořit stylový dort plný ptačích pochutin. Jen pozor, kam jej umístíte. Abyste přitom nenakrmili i kočky. Přečtěte si, na co si dát pozor u ptačích krmítek.
Kvíz: Poznáte ptáky na svém zimním krmítku?
Udělejte si náš test a zjistěte, jak na tom jste s poznáváním ptactva na svém krmítku. Tímto testem projde amatérský ornitolog i obyčejný milovník ptáků!