Proč pěstovat angínovník?
Proč pěstovat angínovník, jinak též leopardí lilii a nebo leopardí květinu, kam se hodí a jak o něj pečovat?
Proč pěstovat angínovník, jinak též leopardí lilii a nebo leopardí květinu, kam se hodí a jak o něj pečovat?
Jak správně skladovat dýně, aby nám vydržely co nejdéle, třeba až do jara, a nezačaly plesnivět?
Mnoho lidí to neví a ani nedělá, ale chilli papriky jsou trvalkami, které nám mohou plodit i několik let a nejméně právě plodívají v prvním roce. Jak ale dosáhnout toho, aby přežily zimu?
Vigna čínská z čeledi bobovitých nabízí jakožto zelenina dlouhé, štíhlé lusky a smetanově bílé fazolky s očkem. Vlastně je to taková „divná fazole,“ která se snaží právě nyní vtrhnout do našich kuchyní.
Okrasné ibišky určitě zná každý, některé odrůdy přežijí venku i zimu, jiné lze pěstovat pouze jako pokojovky. Ovšem jedlý ibišek?
Co si budeme povídat, původní módní myšlenka na dochucování pokrmů vlastnoručně vypěstovaných nebo zakoupených zeleným kořením časem trochu ztrácí na efektu. Ale nezoufejte, je tu prostor pro změnu.
Pokud hortenzie nekvete a nebo má květy malé a vybledlé, něco není s jejím pěstováním v pořádku. Jakých chyb se při pěstování hortenzií vyvarovat?
Existují 4 způsoby, jak si v zahradě množit růže vegetativně (nepohlavní cestou). Řízkování, odnožování, hřížení a očkování. Jaké jsou mezi těmito metodami rozdíly?
Topinambury nejenže nádherně kvetou květy podobnými slunečnicím, ale též mají chutné a zdravé hlízy. Jak topinambury pěstovat a jak je využít?
Plíseň bramborová se na rajčatech šíří velice rychle, je proto třeba zasáhnout hned, jak se objeví. Jak ji poznáme a co dělat?
Jilm sibiřský (Ulmus pumila), jinak též turkestánský brest, dovede v našich podmínkách dosáhnout přírůstků 1,2 až 1,8 metru ročně. Založíme proto s jeho pomocí například rychle rostoucí živý plot, ale též získáme pěkný solitér, pokud mu najdeme vhodné místo.
Okurky zvané nakládačky jsou prioritně určené k „nakládání,“ tedy zavařování, resp. naložení do roztoku, ve kterém je konzervujeme, čímž prodloužíme jejich životnost až na naprosté maximum.
Co je klíčové pro bohaté kvetení levandulí? Jak levandule správně ostříhat?
Můžeme sklízet rajčata i zelená, když již hrozí mráz? Co s ulomenou větvičkou se zelenými rajčaty? Jak si počkat na sklizeň rajčat, jak jim pomoci?
Letos už to nestihnete, ale jako inspirace pro příští sezónu melouny rozhodně stojí za to. A že potřebují maximum tepla a na našem území co nejjižnější a nejnižší polohu? Kdepak, melouny u nás vypěstujete téměř kdekoli.
Létem se posouváme do druhé poloviny vegetačního období, což je však příležitost založit na některých záhonech druhou úrodu, pokud zde již dozrála ta první. Nebo necháme záhony odpočinout.
Přestože jsou lilie v okrasných záhonech nádhernými solitéry, můžeme je pěstovat i ve stísněnějších podmínkách, v květináči.
Tradiční vůni a chuť máty zná určitě každý, ale co třeba máta citronová, jablečná a čokoládová?
Ačokče se u nás též lidově říká paprikookurka, stonky této popínavé liány dorůstají až do sedmi metrů a plody chutnají po paprikách, okurkách a hrášku. Jak ačokču pěstovat?
Mangold je barevná a vytrvalá listová zelenina, která není náročná, sklízí se od jara až do mrazů a dovede u nás i přezimovat. Příbuzná je špenátu a řepě.